„Se duc la pușcărie ca proștii!”

Noul președinte al Agenției Naționale pentru Sport (ANS) a anunțat ce se întâmplă cu banii plătiți pentru campionii decedați și ce ar urma să pățească cei care au semnat hârtiile.

În urma unui control care a urmărit perioada 2022-2024, a ieșit la iveală că ANS a plătit rente viagere inclusiv unor sportivi decedați. O sumă uriașă de peste jumătate de milion de euro a fost distribuită către cinci sportivi care muriseră, ceea ce a atras atenția Curții de Conturi. Potrivit noului președinte ANS, Bogdan Matei, banii vor fi recuperați de la persoanele care au folosit cardurile pe care au fost încărcate acele sume.

Ministrul ANS, despre situația rentelor viagere oferite unor persoane decedate: „Banii vor fi recuperați”

În timpul mandatului lui Eduard Novak și Elisabeta Lipă au avut loc plăți uriașe către persoane decedate. Sumele se ridică la peste jumătate de milion de euro. Bogdan Matei a anunțat că…

Citeşte mai mult

admin

admin

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Citește și

Cele mai populare