Rapid a cedat fără drept de apel derby-ul cu Dinamo și și-a dinamitat astfel șansele de a prinde cupele europene în acest sezon.
Marian Iancu, fost patron al lui Poli Timișoara și un fan declarat al grupării giuleștene, îi solicită imperios patronului Dan Șucu nu mai stea la discuție și să dea afară conducătorii și fotbaliștii care au adus echipa în postura de a rata toate obiectivele.
Marian Iancu îi cere lui Dan Șucu să schimbe tot la Rapid. „Sunteţi captiv în sabotajul lor”
Rapid a pierdut de o manieră categorică derby-ul bucureștean cu Dinamo, iar în urma acestui insucces și-a pus serios în pericol îndeplinirea obiectivului. Un loc pe podium, sinonim cu o calificare într-o cupă europeană, pare o utopie în contextul rezultatelor rușinoase din ultimul timp.



