Amendă de 1.000 de lei pentru șoferii din România care fac această greșeală! Atunci când ai permis de conducere, este important să știi legislația pentru a evita eventualele amenzi.
Recent, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Dorohoi – Biroul Rutier au oprit pentru control, pe strada Dimitrie Pompeiu, din municipiul Dorohoi, un autoturism, condus de un bărbat de 50 de ani, din comuna Hilișeu Horia.
În urma verificărilor efectuate s-a stabilit faptul că acesta transporta patru persoane, în regim taxi, fără a fi autorizat în acest sens.
Bărbatul a fost sancționat contravențional cu amendă în cuantum de 1.000 de lei, totodată fiind dispusă suspendarea dreptului de utilizare a autovehiculului.
Cum poți primi o amendă de 1.200 de lei
De asemenea, poți primi o amendă de 1.200 de lei dacă apar modificări în legătură cu datele de identificare ale acestuia, inclusiv ale proprietarului, și anume schimbarea de domiciliu și acestea…



