Marți seară s-a încheiat etapa a 10-a a Ligii 2, la Mioveni, iar joi avem parte de primul meci din runda a 11-a a campionatului regular, la București.
Steaua și Ceahlăul joacă în primul meci al etapei a 11-a, de la ora 17:00, pe stadionul Steaua.
Va fi pentru a treia oară când Steaua, dar și Ceahlăul joacă în debutul unei etape, nemțenii fiind chiar la a doua etapă consecutivă. Este tot pentru a treia oară în acest sezon când Steaua are meci joi, și pentru prima dată pentru Ceahlăul, care până acum mai jucase în deschiderea rundei de două ori în zi de vineri.
- Etapa a 11-a continuă sâmbătă, cu șapte partide programate de la ora 11:00, și duminică și luni, cu câte un meci pe zi.
Steaua este neînvinsă pe teren propriu în acest sezon de Liga 2, însă are doar o victorie în patru meciuri
Steaua vine după un eșec înregistrat pe terenul liderului Ligii 2, 0-1 la Unirea Slobozia,…



