Alertă FALSĂ la termocentrala de la Rovinari

Autorităţile din judeţul Gorj au intrat în alertă, vineri seară, după ce o persoană a anunţat că la termocentrala de la Rovinari a fost amplasat un dispozitiv exploziv. Verificările au arătat că alarma a fost una falsă, apelantul fiind sub influenţa alcoolului.

O persoană a anunţat, vineri seară, autorităţile din judeţul Gorj despre faptul că în localitatea Rovinari, în zona termocentralei, a fost amplasată o bombă. În judeţ au fost luate măsurile specifice în astfel de situaţii, iar verificările făcute au arătat că a fost vorba despre o alarmă falsă.

Reprezentanţi ai ISU Gorj au precizat că apelantul a fost identificat, iar faţă de acesta autorităţile judiciare vor dispune măsurile legale.

”La data de 27 octombrie a.c., poliţiştii din cadrul Poliţiei Oraşului Rovinari au fost sesizaţi cu privire la o alertă cu bombă, în incinta Termocentralei Rovinari. A fost identificat apelantul, care se afla în stare de ebrietate….

Citeşte mai mult

admin

admin

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Citește și

Cele mai populare