Marcel Ciolacu a cerut convocarea comandamentelor de iarnă la nivelul ministerelor în cursul zilei de duminică

Premierul Marcel Ciolacu a cerut convocarea comandamentelor de iarnă la nivelul Ministerului Afacerilor Interne, Ministerului Transporturilor şi Ministerului Energiei, în cursul zilei de duminică, pentru a pregăti măsuri de intervenţie.

El le-a cerut sâmbătă, miniştrilor, măsuri pentru ca indiferent de starea vremii, autorităţile să fie pregătite să intervină.

Premierul Marcel Ciolacu a cerut convocarea comandamentelor de iarnă la nivelul ministerelor, pentru a pregăti măsuri de intervenţie dacă situaţia o va impune având în vedere avertizările meteorologice primite de la specialişti. anunţă Executivul într-un comunicat.

“Ne asigurăm că indiferent de starea vremii, de ninsori sau de viscol, nu vor fi probleme legate de aprovizionarea cu energie pentru cetăţeni, spitale, şcoli, obiective sociale. Autorităţile trebuie să fie pregătite să intervină în orice moment, dacă situaţia o cere, pentru sprijinirea populaţiei afectate şi…

Citeşte mai mult

admin

admin

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Citește și

Cele mai populare