Ana Bogdan, învinsă dramatic în sferturi la Transylvania Open!

Ana Bogdan (România, 73 WTA) a ratat calificarea în semifinalele turneului WTA 250 Transylvania Open de la Cluj-Napoca, după 6-3, 6-7(4), 3-6 cu Rebeka Masarova (Spania, 67 WTA).

Ana Bogdan, a cincea favorită a turneului de la Cluj-Napoca, a pierdut dramatic, vineri seară, în sferturi, deși a condus cu set și 5-4, apoi cu 6-5. Bogdan poate fi răzbunată de conaționala Gabriela Ruse (188 WTA), care o va întâlni pe Rebeka Masarova pentru un loc în finală.

Ana Bogdan, învinsă dramatic în „sferturi” La Transylvania Open! Gabriela Ruse o poate răzbuna

Ana Bogdan a început în forță duelul cu Rebeka Masarova, dominând-o copios pe sportiva din Spania! Bogdan a dictat ritmul și în setul al doilea, dar nu a putut închide partida, deși Masarova a servit în două rânduri pentru a rămâne în meci.