Cea mai mare nedreptate din istoria recentă a naționalei României ar putea fi considerată de către unii oameni ca fiind cea reprezentată de faptul că Marius Pena, golghteterul Oțelului Galați în sezonul 2010-2011, în care echipa antrenată, și atunci, și acum, de Dorinel Munteanu a câștigat titlul în Liga 1, nu a fost convocat nici măcar o dată la prima reprezentativă, deși în toamna anului 2011 a evoluat în grupele Ligii Campionilor cu formația moldoveană, reușind chiar să și marcheze un gol, în meciul pierdut de gălățeni în deplasare cu FC Basel, scor 1-2.
Cea mai mare nedreptate din istoria recentă a naționalei României? „Jucam în Champions League, am reușit să marchez, dar nu a fost să fie”
Din acea grupă au mai făcut parte Manchester United și Benfica, iar Oțelul Galați a terminat atunci pe locul 4. În direct la ProSport Live, Marius Pena a fost întrebat dacă simte un regret din cauza faptului…



