O femeie din Brașov s-a DROGAT și apoi a mers la Poliție pentru că avea halucinații

O femeie de 30 de ani, din orașul Victoria, județul Brașov, a mers – miercuri – la o secție de poliție pentru a se plânge că un bărbat i-a dat să fumeze o țigară cu marijuana, care i-a produs halucinații, relatează presa locală.

Bărbatul respectiv ar fi invitat-o la o plimbare cu mașina, iar după ce au ajuns într-o zonă limitrofă a orașului au consumat substanțe interzise, le-a explicat ea oamenilor legii.

Polițiștii l-au identificat pe conducătorul auto, un bărbat de 33 de ani, iar în urma testării cu aparatul din dotare, rezultatul a evidențiat prezența în organismul acestuia a două substanțe cu efecte psihoactive.

Pentru cele constatate, polițiștii au întocmit dosar de cercetare penală relativ săvârșirea infracțiunii de „conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe”.

La acest moment, dosarul este instrumentat sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Făgăraș, în care se va…

Citeşte mai mult

admin

admin

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Citește și

Cele mai populare