Ziua nunții a devenit un coșmar pentru un cuplu din Timișoara. Mirele și mireasa au plănuit o nuntă cu mulți amici și cadouri pe măsură. Ce a urmat e însă demn de un scenariu de film: cei doi s-au trezit că numai 33 din cei 120 de invitați au acceptat să vină la nunta lor.
Mireasa a apelat la o soluție ingenioasă. A scris pățania pe un grup de mirese și a invitat străinii la nunta ei cu mențiunea că nu vrea bani. Femeia se referea însă la tradiționala cinste. Mulți s-au grăbit să anunțe să vor să vină, până când mireasa a dat cărțile pe față: străinii vor trebui să achite meniul, adică 50 de euro! Povestea a ajuns virală pe internet, acolo unde multă lume se miră cât de departe s-a ajuns de la niște meniuri pe care cei doi miri vor trebui să le achite.
”Bună, am fost nevoiți să ștergem postările, s-a escaladat extrem de mult și nu toți sunt bine intenționați. Meniul este 57 de euro, nu ne dorim peste nimic, ci doar…



