O bucureșteancă a fost acuzată de omor, după ce s-a aruncat de la etajul 5 și a strivit o altă femeie care ieșea din bloc

Femeia care s-a aruncat de la etajul 5 al unui bloc din București, unde avea biroul, și a ucis un pieton este acuzată de omor cu intenție indirectă. Sinucigașa a ajuns la spital cu răni minore, însă cealaltă femeie, care tocmai ieșea din bloc în momentul fatidic, a fost strivită. 

Familia victimei a anunțat că o va da în judecată pe sinucigașă și va cere despăgubiri. Ambele femei erau contabile. Cea care a vrut să se sinucidă avea 43 de ani, iar cea care a murit – 60.

Firma la care lucrează sinucigașa are biroul la etajul 5, același la care este situat apartamentul în care locuia femeia care a murit.

În dimineata tragediei, femeia de 43 de ani a venit la serviciu, a lucrat ceva la calculator, după care a ieșit pe balcon și s-a aruncat. Colegele ei erau în altă încăpere.

După tragedie, femeia a declarat că s-a uitat în stradă înainte să se arunce, pentru a se asigura că nu trece cineva. Nu a văzut pe nimeni. Probabil pentru că…

Citeşte mai mult

admin

admin

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Citește și

Cele mai populare