În Timișoara au ÎNFLORIT deja cireșii japonezi

În Timișoara au înflorit cireșii japonezi, cu câteva săptămâni mai devreme, „vinovată” pentru acest lucru fiind vremea mai caldă decât normalul perioadei.

Zeci de magnolii și de cireși japonezi au înflorit pe malul râului Bega din Timișoara, transformând zona din spatele Catedralei Mitropolitane într-un peisaj roz.

Astfel, în ultimele zile, aleea de pe malul Begăi, denumită şi „Tunelul Iubirii”, a devenit una dintre cele mai fotografiate locuri din oraș.

Mai multe imagini surprinse marți, 5 martie, cu cireșii înfloriți, au fost publicate pe o rețea socială, iar fotografiile au fost admirate de sute de persoane, notează Antena 3.

Sursa foto: Facebook/Best of Timisoara

Citeşte mai mult

admin

admin

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Citește și

Cele mai populare