Premierul Marcel Ciolacu a declarat că o eventuală candidatură a fostului secretar general al NATO, Mircea Geoană la funcţia de preşedinte al României, dar şi faptul că vor participa mai mulţi candidaţi în această cursă electorală, reprezintă „un lucru foarte bun pentru democraţie”.
Ciolacu spune că un număr mai mare de candidați este bine pentru democrație FOTO Arhivă
Ciolacu, care s-a aflat, sâmbătă, într-o vizită la Şcoala Gimnazială „Profesor Cristea Stănescu” din comuna Cornu din judeţul Prahova, a fost întrebat de jurnalişti dacă va împărţi acelaşi bazin electoral cu Geoană, iar el a răspuns cu o glumă.
„Nu l-am găsit la bazin. Nu era, aşa că nu îl împărţim. E bine, o să fie foarte mulţi candidaţi în perioada următoare, e un lucru foarte bun pentru democraţie”, a afirmat liderul PSD, care efectuase anterior şi o vizită la bazinul de înot al unităţii de învăţământ din Cornu, potrivit
admin
Citește și

Răsturnare de situație! Ofertă pentru Elias Charalambous
Elias Charalambous (45 de ani) este liber de contract din martie 2026, după

Cine cântă la Nostalgia 2026. Lineup-ul, anunțat sub formă de emoji
Bucureștiul va găzdui, în perioada 25-28 iunie 2026, o nouă ediție a Festivalului

