Gheorghe Mustață a reacționat vehement la acuzațiile apărute în ultima perioadă potrivit cărora ar fi fost „vândut” lui Gigi Becali, liderul Peluzei Nord respingând categoric orice asociere de acest tip.
Declarațiile sale au venit la scurt timp după victoria obținută de FCSB în Europa League, 4-3 cu Feyenoord, atunci când s-a reaprins dezbaterea legată de poziția galeriei față de conducerea clubului.
Mustață se dezice de conducerea FCSB
Mustață a transmis că relația sa cu jucătorii și cu oamenii din interiorul clubului nu are nicio legătură cu ideea de compromis sau control. Din contră, spune el, este vorba despre loialitate și despre modul în care înțelege să fie alături de echipă în momentele dificile, nu doar atunci când lucrurile merg bine. Liderul Peluzei Nord a mai spus că apropierea de jucători a fost interpretată greșit și folosită ca pretext pentru a-i pune la îndoială integritatea.
Citeşte mai mult
admin
Citește și

Efectele eșecului guvernului Veștea. Analiștii avertizează asupra unui scenariu extrem de riscant pentru președintele Nicușor Dan
Respins în Parlament, guvernul propus de Adrian Veștea nu reprezintă doar un eșec

Giorgia Meloni ia în calcul alegeri anticipate în Italia încă din aprilie 2027
Premierul italian Giorgia Meloni analizează posibilitatea convocării unor alegeri generale anticipate încă din

