Gheorghe Hagi a făcut miercuri primele declarații după victorie Simonei Halep de marți de la TAS. „Bințe a învins încă o data”, spune Hagi
„Binînțeles, o victorie mare, a ei în primul rând. Este o victorie pentru ea, și pentru oamenii ei, care au ajutat-o să-i convingă pe cei de la TAS de corectitudinea ei.
Să vină să înceapă din nou treaba, să vină să joace.
Am vorbit cu tatăl ei (…) important este că ea a câștigat această bătălie, această luptă. Merită felicitări și multă bafta în continuare.
În lumea asta, există și oameni răi. S-a dovedit încă o dată că binele bate răul”, a declarat Gheorghe Hagi miercuri într-o conferință de presă.



