Președintele USR, Dominic Fritz, a anunțat, luni seară, că USR e gata să facă parte dintr-un guvern minoritar, după eșecul Cabinetului Veștea în Parlament.
„Și proști, și fuduli, dar mai ales fără niciun gând la cetățeni. Aroganța cu care au încercat să ne convingă zile întregi că au voturile, ca apoi să se umilească în fața extremiștilor pentru nimic, trădează fix același dispreț pentru români cu care au încercat să ne bage pe gât, sub steagul stabilității, Nordis, inflația și cutiile de pantofi cu bani”, a scris Dominic Fritz, luni seară, pe Facebook.
„Avem nevoie urgent de consultări transparente”
Liderul USR a susținut că oamenii sunt „sătui de nedreptate” și că „nu ne trebuie discursuri care sună bine, ci gesturi care repară”.
„După haosul iresponsabil și înjositor al…



